PYTANIA I ODPOWIEDZI
Do kogo kierowany jest program Kopalnia Talentów?
Ofertę programu kierujemy do studentów 5 roku studiów magisterskich oraz absolwentów do jednego roku po studiach. Oczekujemy, że uczestniczący w programie studenci piątego roku w trakcie jego trwania ukończą studia i obronią pracę magisterską.
Na czym polega pierwszy etap rekrutacji?
Zgłoszenia do programu można dokonać poprzez odnośnik do kwestionariusza aplikacyjnego umieszczony w zakładce „aplikuj”. W kwestionariuszu należy podać swoje dane osobowe, informacje dotyczące uczelni, znajomości języków obcych, programów komputerowych oraz odpowiedzieć na pytania dodatkowe.
Równolegle należy przygotować zadanie: „Przeprowadź analizę SWOT nowej strategii KGHM na lata 2015 – 2020 z perspektywą do 2040”. Rozwiązanie zadania należy przygotować w formacie Word lub Power Point i wysłać e-mail na adres kopalniatalentow@kghm.pl z podaniem tekstu w tytule: „zadanie + nazwisko i imię”. Dodatkowo plik z rozwiązanym zadaniem powinien zostać opisany nazwiskiem i imieniem oraz nazwą uczelni autora w stopce.
Podsumowanie pierwszego etapu nastąpi do 17 czerwca br.
Na czym polega drugi etap rekrutacji i jak się do niego przygotować?
Kandydat, który zakwalifikuje się do drugiego etapu rekrutacji zostanie zaproszony do rozmowy telefonicznej w języku angielskim i testu on-line znajomości MS Excel. Etap ten nie wymaga od uczestnika wizyty w siedzibie firmy. Kandydaci zakwalifikowani do drugiego etapu powinni być dostępni pod podanym numerem telefonu na terenie Polski między 17 a 26 czerwca br. Dodatkowo w tym czasie powinni przebywać w zasięgu Internetu umożliwiającym wypełnienie testu dotyczącego narzędzi MS Office on-line.
Podsumowanie drugiego etapu nastąpi do 3 lipca br.
Na czym polega trzeci etap rekrutacji i jak się do niego przygotować?
Kandydat zakwalifikowany do trzeciego etapu rekrutacji przystąpi do trwającego cały dzień ośrodka oceny podczas, którego weźmie udział w rozmowie kwalifikacyjnej oraz zostanie zaproszony do realizacji zadań grupowych i indywidualnych. Trzeci etap zostanie przeprowadzony w Lubinie lub okolicy, tym samym wymaga przyjazdu do Zagłębia Miedziowego. Przygotowując się do III etapu warto zapoznać się z informacjami znajdującymi się na stronie KGHM Polska Miedź S.A. oraz ostatnimi ważnymi wydarzeniami związanymi z firmą. Pomocne może być także przypomnienie sobie wykonanego na I etapie zadania. Planowany termin przeprowadzenia trzeciego etapu rekrutacji to 20 - 24 lipca br.
Podsumowanie trzeciego etapu nastąpi do 31 lipca br.
W jaki sposób ogłaszane będą wyniki kolejnych etapów rekrutacji?
Po każdym etapie rekrutacji nastąpi podsumowanie jego wyników, po czym kandydaci będą informowani za pośrednictwem e-mail o zakwalifikowaniu bądź niezakwalifikowaniu się do dalszego etapu.
Kiedy dowiem się ostatecznie czy zostałem zakwalifikowany do udziału w programie?
Podsumowanie wyników i wyłonienie uczestników programu nastąpi po trzecim etapie rekrutacji. Informacja wraz z ofertą zatrudnienia zostanie przekazana osobom, które pozytywnie przejdą proces rekrutacji najpóźniej w drugim tygodniu sierpnia.
Czy KGHM zwraca koszty przejazdu/ew. zakwaterowania w Lubinie podczas trzeciego etapu rekrutacji?
KGHM nie przewiduje zwrotu kosztów przejazdu czy ewentualnego zakwaterowania w trakcie trzeciego etapu.
Jak jest forma zatrudnienia podczas programu?
Z dniem 1 października br. kandydaci będą zatrudnieni na podstawie umowy o pracę na czas określony 18 miesięcy w Centrali spółki na stanowisku „Stażysta z wyższym wykształceniem”. W przypadku, gdy ścieżka rozwoju uczestnika przewiduje pracę pod ziemią nazwa stanowiska zostaje zmieniona na „Stażysta z wyższym wykształceniem pod ziemią”. Miejsce (lokalizacja) wykonywania pracy uczestników programu podczas poszczególnych części programu będzie uzależnione od ustalonej ścieżki rozwoju dla danego uczestnika, ale w większości przypadków będzie to region Zagłębia Miedziowego.
Szczegóły oferty zostaną przedstawione osobom, które pomyślnie przejdą cały proces rekrutacji.
Kiedy się dowiem w jakim obszarze miałbym/-abym podjąć pracę po zakończeniu programu?
Uczestnicy programu zostaną przypisani do pierwszego obszaru/komórki organizacyjnej na podstawie ich profilu oraz zgłoszonego przez Centralę i Odziały KGHM Polska Miedź zapotrzebowania. Obszar ten jest planowanym, docelowym miejscem zatrudnienia kandydata.
Pełna ścieżka kariery zostanie ustalona w ciągu pierwszych trzech miesięcy trwania programu i będzie sukcesywnie rozwijana w trakcie jego trwania.
Na czym polegają rotacje i jaki jest ich cel?
Przez pierwsze trzy miesiące uczestnicy biorą udział w programie zapoznawczym w komórce organizacyjnej zgodnie ze zgłoszonym przez Centralę i Odziały KGHM Polska Miedź zapotrzebowaniem. Komórka ta jest planowanym, docelowym miejscem zatrudnienia kandydata. Następnie biorą udział w trzech rotacjach, trwających przeciętnie pięć miesięcy, w różnych obszarach działalności firmy zgodnie z ustaloną ścieżką kariery. Rotacje w czasie trwania programu pozwolą uczestnikom na zapoznanie się ze strukturą organizacji oraz obszarami jej działania.
Na jakie szkolenia mogę liczyć?
W ramach programu zakładamy możliwość identyfikacji własnego potencjału i szeroki wachlarz działań rozwojowych w oparciu o identyfikację potrzeb oraz ustaloną ścieżkę kariery.
Program zakłada też zaangażowanie uczestników w obowiązkowe szkolenia wynikające z obowiązujących przepisów.
Jaką rolę pełni mentor i kim jest osoba pełniąca tą funkcję?
Mentor to osoba zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału podopiecznego. Jego rolą jest pomoc w planowaniu ścieżki kariery uczestnika, udział w jego okresowej ocenie oraz dbałość o jego rozwój i motywację. Mentor będzie sprawował opiekę nad uczestnikiem programu przez cały czas trwania programu.
Jakie mam szanse na wyjazd zagraniczny?
Program zakłada rotacje uczestników przede wszystkim w ramach KGHM Polska Miedź w Polsce, ale nie wykluczamy także rotacji w ramach globalnej Grupy Kapitałowej.
Czy KGHM oferuje możliwość zakwaterowanie dla uczestników programu w trakcie programu?
KGHM nie przewiduje możliwości zakwaterowania. Nie przewidujemy również dofinansowania do zakwaterowania dla uczestników programu.
Czy firma pomaga w pisaniu pracy dyplomowej?
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno KGHM Polska Miedź S.A., uczelni jak i studentów proponujemy współpracę w zakresie udostępniania materiałów do realizacji prac dyplomowych. Propozycja skierowana jest przede wszystkim do studentów wydziałów górniczych, mechanicznych, elektrotechniki, automatyki przemysłowej, ekonomicznych oraz pedagogicznych i psychologicznych. Tematy oraz obszar zagadnień prac dyplomowych, magisterskich, inżynierskich, doktoranckich i licencjackich znajduje się na stronie internetowej:
http://kghm.com/pl/kariera/dolacz-do-nas/studenci-i-absolwenci.