Dla zapewnienia większej wygody naszych użytkowników głównie w celu dostosowania wyglądu strony do ich preferencji, rodzaju przeglądarki, preferowanego języka, zastrzegamy sobie możliwość zbierania dodatkowych danych (standardowo przesyłanych przez przeglądarkę) oraz wykorzystywania tzw. plików cookie. Możemy wykorzystywać tak zebrane dane w celu wykonywania analiz atrakcyjności treści oraz pozostałych statystyk. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu
preloading preloading preloading preloading preloading
Aplikuj i rozwiąż zadanie!
Przedłużamy termin zgłoszenia
do I etapu do 7 czerwca

SYLWETKI UCZESTNIKÓW

Wojciech Latocha

Najcenniejszym źródłem wiedzy w KGHM są ludzie. To właśnie ich doświadczenie stanowi największą wartość w budowaniu kwalifikacji i kompetencji młodych pracowników.


Pracę w KGHM rozpocząłem w 2012 r. jako uczestnik programu rozwoju kadr „Kopalnia Talentów”. Podczas programu poznawałem firmę poprzez tzw. rotacje w trzech obszarach jej funkcjonowania: Strategii, Finansów oraz Produkcji. Byłem też poddawany okresowym ocenom w zakresie nabywanych kompetencji oraz realizacji powierzonych mi zadań. Program zakończyłem z sukcesem, otrzymałem pozytywne oceny z obszarów w których pracowałem, w rezultacie zaproponowano mi pracę na stanowisku Specjalisty ds. Relacji Inwestorskich.

Na początku podstawowym źródłem wiedzy o KGHM był dla mnie właśnie rotacyjny charakter pracy. Najpierw pracowałem w Departamencie Kontrolingu i Analiz Ekonomicznych, a następnie w Departamencie Obsługi Relacji Inwestorskich, Centrum Analiz Strategicznych i Bazy Zasobowej oraz w Zespole Business Development w KGHM International. Dodatkowo, miałem szansę zapoznać się pracą geologów górniczych w ZG „Rudna”, wiedzę w tym temacie będę teraz poszerzać dzięki studiom podyplomowym.

Przez ostatnie dwa lata brałem również udział w wielu szkoleniach specjalistycznych oraz w serii kursów wspierających rozwój kompetencji menedżerskich. Jednak najcenniejszym źródłem wiedzy w KGHM są ludzie, których doświadczenie, przekazywane z pokolenia na pokolenie stanowi największą wartość w budowaniu kwalifikacji i kompetencji młodych pracowników. Miałem to szczęście, że na ścieżce swojej kariery zawodowej spotkałem wiele takich osób.

Pracując w KGHM mam poczucie, że jestem częścią czegoś wielkiego, biorę udział w prawdziwie globalnym przedsięwzięciu. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego zawodowo niż praca, która jest interesująca i do której z entuzjazmem idę każdego dnia.

Wojciech Latocha
Specjalista ds. Relacji Inwestorskich, KGHM, Lubin